Czym różni się pokój zagadek on-line, od live cam escape room i  od zagadkowego wyzwania?

W pokoju zagadek on-line wszystko, czego potrzebujesz, masz przed oczami (lub miałeś chwilę temu). Całość obudowana jest w jedną fabułę, zagadki podtrzymują jej klimat i tylko poprawne rozwiązanie jednej (lub kilku) pozwoli Ci przejść do następnego etapu. Czas przejścia pokoju to od 60 do 90 minut (zazwyczaj). Ilość zagadek waha się od 10 do 15.

Live cam escape room to pokój zagadek taki jak znasz – stacjonarny. Przez pokój, rozgrywkę, każdy element prowadzi Was Mistrz gry- jest Waszymi rękoma, wspomaga Wasze zmysły- można to śmiało porównać do widoku gry z trzeciej osoby :). Za nim dzielnie podąża operator, który w przemyślany i optymalny sposób „podaje” pokój. Ten niezwykły duet jest w stałej łączności z graczami i na bieżąco wykonuje czynności wedle próśb uczestników.

W zagadkowym wyzwaniu masz dostęp do wszystkich zagadek na raz. Ich rozwiązanie wymaga wiedzy, szperania w internecie, skojarzenia czasami nietypowych faktów, użycia dziwnych umiejętności ;).  W grach jest od kilku do kilkudziesięciu zadań. Czas na rozwiązanie danej gry to od godziny do… kilku dni. Słowem to taki pokój zagadek, ale w wersji hard i pro 🙂

Ile osób może grać w ramach jednego dostępu?

Wykupienie dostępu do gry/pokoju pozwala na grę osób z jednego komputera – czyli wszystkich Twoich domowników lub znajomych na imprezie 🙂 Wyjątkiem są firmowe imprezy integracyjne on-line, ale o tym poniżej 🙂

Chce zorganizować firmową imprezę integracyjną, jak wtedy wyglądają zasady?

Prosimy o maila na kontakt@zagadkowy.pl lub telefon do naszych Mistrzów Gier. Damy Wam dostęp do dedykowanej dla Was gry (bez konieczności logowania pracowników), zbudujemy wewnętrzny ranking i na czas Waszej zabawy uruchomimy specjalna linię do podpowiedzi on-line lub/i telefonicznych.

No ale mogę przecież przekazać swoje dane do logowania komuś i będzie miał dostęp …

Wszystko możesz. Ale nie wszystko warto. Dlaczego? Są 4 odpowiedzi. Pierwsza – przekazując dostęp łamiesz regulamin serwisu (przeczytałeś go, prawda?). Druga –  wraz z dostępem do gry na Twoim komputerze/telefonie instaluje się super tajne oprogramowanie antypirackie, które w przypadku prób przekazania dostępu osobie nieuprawnionej usmaży Twoją maszynę i/lub wysadzi baterię w powietrze. Trzecie – pamiętaj, że Twoje konto to Twoje dane osobowe. My o nie dbamy z największą starannością, ale przekazywanie ich innym to może być nie najlepszy pomysł. Czwarte – na Twoim koncie jest (lub wkrótce będzie) historia Twoich gier, ACZIWMENTY i inne takie. Szkoda by ktoś Ci to zepsuł. Trzy z czterech punktów są prawdziwe. Zgadnij które 😀

Chcę zagrać ze znajomymi, którzy są na drugim końcu kraju….

Możecie skorzystać z dowolnego komunikatora : Zoom, Teams, Eyeson, itd.(ważne, żeby pozwalał na udostępnianie dźwięku). Łączycie się o dowolnej porze, udostępniasz pozostałym swój ekran i już możecie łamać sobie mózgi na zagadkach: )

Czemu niektóre gry są na czas, a inne na punkty?

Bo nie zawsze czas się liczy…. a czasem właśnie to on ma znaczenie. Zależy to od typu gry. Ogólnie – pokoje zagadek są częściej na czas, gry na punkty (i w drugiej kolejności na czas). Z czasem będziemy odchodzić od gier na punkty 🙂

Chcę fakturę…

Spoko, wystarczy wypełnić odpowiednie pola przy zakupie (nazwa firmy i NIP).  W razie problemów pisz na kontakt@zagadkowy.pl. Jeśli z kolei chcesz fakturę przelewową (z odroczonym terminem płatności) – pisz na kontakt@zagadkowy.pl od razu – mamy dedykowaną ofertę dla firm, które potrzebują większej ilości pokoi zagadek.

Wykupiłem dostęp do wyzwania/pokoju, ale nie wiem co dalej…

Dostęp do gry masz w swoich profilu w „Twoich grach”. Widać tam wszystkie rozgrywki, do których masz lub do których możesz mieć dostęp.

Mam swój wirtualny pokój zagadek…

EKSTRA! Z chęcią dołączymy go do naszego serwisu. Naszym partnerom oferujemy jasne warunki współpracy i wyznajemy zasadę pacta sunt servanda! Daj znać na kontakt@zagadkowy.pl, dogadamy się 🙂

Problem z wyświetlaniem obrazów (już raczej nie występuje :))

Dokładamy wszelkich starań, żeby wszystko działało tak jak powinno jednak czasami aktualizacje w oprogramowaniu przeglądarek mogą coś zepsuć. Jeśli problem pojawia się – daj nam znać na kontakt@zagadkowy.pl, a by grać spokojnie – zmień przeglądarkę. Regularnie testujemy pokoje na Chrome, Mozzilli i Operze.

Macie w swojej ofercie jeszcze jakieś integracje on-line?

Jasne! Od śledztw on-line, przez quizy po warsztaty online. Pisz kontakt@zagadkowy.pl

Udostępnianie dźwięku (Zoom)

Korzystasz z Zooma i chcesz rozwiązywać zagadki wspólnie ze znajomymi? To Łączycie się na Zoomie, klikasz w zielony przycisk „share screen”, który znajduje się na dole ekranu, zaznaczasz jeszcze opcję „share sound” i możesz udostępnić swój ekran razem z dźwiękiem (niebieski przycisk „share”).